menu
nagłówek | header | image

Kursy pozjazdowe

22 listopada 2019, godz.: 16:00-18:00 Toksyna botulinowa - podstawowe wskazania estetyczne. Selekcja pacjentów i praktyczne wskazówki zabiegu
Wykorzystanie toksyny botulinowej typu A sięga lat 80-tych, gdzie po wykorzystaniu jej relaksujących właściwości na mięśnie okoruchowe, stwierdzono jej wygładzający efekt na skórę i zmarszczki okolicy oka. Od tego czasu zaczęto wykorzystywać jej rolę jako neuromodulatora w likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy i opracowano bezpieczne metody wykorzystania zabiegowego w estetyce. Dzięki opracowanym standardom wstrzykiwania uzyskuje się skuteczne i powtarzalne efekty estetyczne, a toksyna dała się poznać jako bezpieczny i przewidywalny związek. Czy toksyna działa tylko na nerwy i pośrednio na mięśnie, jak podawać neurotoksynę i jakie fundamentalne zasady stosować w zabiegach estetycznych zostanie omówione podczas kursu poświęconemu toksynie botulinowej na przykładzie licznych przykładów modelowych, doświadczeń własnych i danych literaturowych.
Prowadząca: Dr n.med. Joanna Czuwara
OPŁATY:
bezpłatnie, obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń, tylko dla uczestników konferencji
ZAPISY:
Biuro Organizacji Konferencji CKD Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, e-mail: konferencje@ump.edu.pl
  • 24 listopada 2019 roku, 09:00-15:15
  • Koordynatorzy kursów:
    - Dr hab. Adriana Polańska
    - Lek. Monika Łącka
  • Patronat kursów:
    - Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Oddział Poznański
    Koordynator kursów: dr hab. med. Adriana Polańska
    - Polskie Towarzystwo Lekarzy Estetyki Twarzy
    Koordynator kursów: lek. Monika Łącka
08:00-14:30 Terapia kolagenowa w medycynie i stomatologii estetycznej
Kurs ma na celu przybliżenie stosowania nowej techniki iniekcyjnej aplikacji atelokolagenu w celu rewitalizacji skóry i zmiany biotypu dziąsła. Atelokolagen jest jednym z biostymulatorów pobudzających biologię fibroblastów i stymulujących syntezę nowego kolagenu. W czasie kursu zostanie omówiona szczegółowo budowa i znaczenie kolagenu w organizmie. Procesy syntezy kolagenu oraz warunki i formy suplementacji z uwzględnieniem egzo i endogennych form. Przedstawione zostaną mechanizmy działania kolagenu. Tematy kursu obejmą również budowę skóry i błony śluzowej w aspekcie suplementacji kolagenu, etiologię recesji dziąsłowych oraz klasyfikację recesji i biotypu. Przedstawione zostaną zabiegi w chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej oraz alternatywne metody terapii. Szczegółowo zostanie przedstawiony preparat wykorzystany w praktycznej części kursu czyli płynny kolagen w rewitalizacji skóry i błony śluzowej, sposoby i techniki aplikacji oraz działanie synergistyczne biostymulatorów oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Kurs prowadzony w Klinice Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UMP
Prowadząca: dr hab. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska

OPŁATY: dla członków Towarzystwa - 150 zł, dla pozostałych uczestników - 300 zł
ZAPISY: formularz elektroniczny

Wpłaty indywidualne należy dokonywać na konto:

Citibank Handlowy
49 1030 1247 0000 0000 4771 8708
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ul. Fredry 10, Poznań
z dopiskiem: estetyka2019, tytuł kursu, imię i nazwisko uczestnika
aktualizacja: 2019-11-19